Korea má za sebou kritický týden pro boj s koronavirem

Během listopadu se přírůstek nově potvrzených případů zvýšil z maxima 100 denně na několik stovek.

I přes to, že se nejedná o razantní navýšení případů, zvyšují se obavy, že země nyní čelí větší vlně pandemie i přes tvrdší sociální distanční opatření. Zdravotnické úřady věří, že první prosincový týden poslouží jako kritický bod pro boj s koronavirem. Pokud by se křivka viru nevyrovnala, země bude možná muset v opatřeních přitvrdit.

Hlavní město Soul a jeho okolí podléhá sociálním distančním opatřením úrovně 2, avšak na zařízení náchylná k většímu přenosu, jako jsou posilovny nebo sauny, byla uplatněna přísnější omezení. Všechny ostatní oblasti jsou pod úrovní 1,5 distančního opatření. Hotely a penziony mají rovněž zakázáno pořádat novoroční oslavy.

Země by mohla v příštích dvou týdnech hlásit denní přírůstky nakažených mezi čísly 700 a 1000, pokud nebude omezeno současné tempo.

Ve čtvrtek 3. prosince se mimo jiné konal každoroční College Scholastic Ability Test (CSAT) potřebný k přijetí na vysokou školu. Letos se k testu přihlásilo kolem 490 tisíc studentů.

Účastníci testu, u nichž se vyskytly příznaky COVID-19, se mohli nechat otestovat na virus do středeční desáté hodiny večer v určených zdravotnických střediscích. Pokud by byl výsledek pozitivní, byla možnost složit zkoušku v nemocnici nebo v izolaci jiného podobného zařízení.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea. 
Zdroj: Yonhap
• Témata: Koronavirus svět
• Teritorium: Korejská republika