Korea vybuduje testovací lokalitu pro drony v okolí Soulu


  • Země: KR – Korejská republika
  • Datum zveřejnění: 07.03.2019

Zodpovědné ministerstvo (Ministry of Land, Infrastructure and Transport) a místní samospráva vybrali město Hwaseong jako první lokalitu, kde bude možnost zkušebního provozu a testování dronů. Lokalitě v provincii Gyeonggi je zároveň udělena výjimka ze současných zákonů zakazujících lety dronů v Soulu a blízkých městech v provincii Gyeonggi.
Korea již má testovací zóny pro drony v provincii Gangwon (Yeongwol), v severní provincii Chungcheong (Boeun) a v jižní provincii Gyeongsang (Goseong), a jeden je ve výstavbě v Incheonu.
Testovací zařízení v Hwaseongu bude mít centrum pro řízení letu na ploše 1000 metrů čtverečních a dráhu, která je 200 metrů dlouhá a 20 metrů široká, s plochami pro údržbu a přistání. Odhadované náklady ve výši 6 miliard wonů budou plně podpořeny vládou.
Provinční vláda Gyeonggi, radnice Hwaseongu a Korea Institute of Aviation Safety Technology budou brzy vybírat přesné místo pro testovací pracoviště dronů, ve kterém bude nainstalováno vybavení pro sledování a monitorování dronů létajících po dlouhou dobu nebo mimo viditelnost lidským okem.
Společnosti zabývající se podnikáním jako jsou logistika, ochrana lesů, průzkum půdy a reklama a které podléhají tzv. „sandboxu“ (testovací prostředí, které izoluje nevyzkoušené novinky a přímé experimentování), budou moci testovat drony na daném místě. Jde o jedno z vládních deregulačních opatření, která po určitou dobu osvobozují některé inovativní firmy od stávajících předpisů.
Cílem města je vybudovat klastr pro drony, jakmile bude dokončena stavba testovacího centra, a přilákat certifikační centrum, školicí středisko a další firmy v odvětví spojených s drony.

Zdroj: Maeil Newspaper
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

 

Souborové přílohy