Korean Air dopravila složku vakcíny covid-19 do Evropy

Společnost Korean Air, největší přepravce v Jižní Koreji, uvedla, že doručila složku vakcíny covid-19 z Incheonu do Amsterdamu.

Let přepravující složku vakcíny korejské společnosti odletěl v úterý z mezinárodního letiště Incheon a ve středu byl transportován do závodu na výrobu vakcín v Evropě. Dopravce uvedl, že naložil 800 kilogramů složky vakcíny do speciálních nádob na lékařské předměty, které udržují kryogenní teploty -60° Celsia.

Korean Air je prvním dopravcem v zemi, který přepravuje složku vakcín, která vyžaduje skladování při tak extrémně nízké teplotě. Jižní Korea plánuje zajistit vakcíny proti koronaviru pro 44 milionů lidí od čtyř farmaceutických společností, což by pro letecké společnosti představovalo opravdovou dopravní výzvu.

Vakcíny covid-19 vyžadují chladicí řetězec, který poskytuje prostředí s řízenou teplotou během přepravy a skladování.

Společnost Korean Air uvedla, že připravuje infrastrukturu a letové řády pro bezpečnou přepravu vakcín, zatímco rozšiřuje kapacitu nákladního prostoru přeměnou osobních letadel na lety pouze pro nákladní dopravu.

Korean Air patří mezi 18 provozovatelů letadel po celém světě, kteří obdrželi osvědčení pro leteckou přepravu léčivých přípravků Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics (CEIV Pharma).

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea. 
Zdroj: Yonhap
• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Farmaceutický průmysl
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí