Zdroj: CzechTrade

Korejská společnost LG Chem vyvinula zdokonalený plast zpomalující hoření

Produkt korejské společnosti má vysoký potenciál pro aplikaci u akumulátorů v elektromobilech.

Společnost LG Chem vyvinula vysoce tepelně odolný plastový materiál určený ke zpomalení úniku tepla v lithium-iontových bateriích používaných v elektrických vozidlech.

Ilustrační fotografie


Plastový materiál zpomalující hoření může zabránit šíření plamene způsobeného tepelným únikem po dobu více než 400 sekund při teplotě 1 000 °C, což je asi 45krát lepší výkon ve srovnání s jinými plasty zpomalujícími hoření, uvedla společnost LG Chem s odkazem na výsledek vlastního testu. Tepelný únik označuje situaci, kdy teplo v baterii začne převyšovat množství tepla v jejím okolí a stoupá do nekontrolovatelného stavu.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Přebytečné teplo z baterie pak ovlivňuje další baterie a díly ve vozidle, což vytváří vysoké riziko požáru nebo výbuchu. Jakmile je nový plastový materiál aplikován na kryt baterie, pomáhá zpomalit šíření požáru a zajistit čas nezbytný pro evakuaci a hašení, uvedla společnost.

LG Chem plánuje zahájit komerční výrobu od příštího roku a probíhají práce na patentových přihláškách pro nový materiál v Jižní Koreji, Spojených státech a Evropě.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Bezpečnost | Ostatní
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí