Korejská vláda usiluje o další rozšíření vodíkové infrastruktury

Do roku 2050 má být vodík největším zdrojem energie.

Jižní Korea plánuje urychlit výrobu čistého vodíku a rozšířit svou výrobní a spotřební infrastrukturu, aby se do roku 2050 stala největším celostátním zdrojem energie, uvedlo ministerstvo průmyslu. Plány jsou součástí komplexní strategie vlády k vodíkové ekonomice, jelikož země prosazuje rozvoj vodíku a další obnovitelné energie jako alternativy k fosilním palivům s cílem dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050.

Ilustrační foto

Podle plánu vláda do roku 2050 poskytne 27,9 milionů tun vodíku ročně, přičemž všechen budou buď zelený nebo modrý vodík, uvedlo ministerstvo obchodu, průmyslu a energetiky. Vláda také slíbila, že posílí spolupráci se zeměmi produkujícími vodík, aby do roku 2050 zajistila přibližně 40 kanálů pro dodávky vodíku.

Firma Altron dodává na Blízký východ odolné cloudové kontejnery

„Vodík se stane naším největším samostatným zdrojem energie v roce 2050 a bude tvořit 33 procent celkové spotřeby energie,“ uvedlo ministerstvo. Do roku 2050 bude celostátně zřízeno více než 2000 dobíjecích stanic, přičemž nejméně jedna nabíjecí stanice bude podle ministerstva zřízena ve 226 obvodech a okresech po celé zemi.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí