Korejská vláda zpřísňuje hygienická opatření

Vzhledem k narůstajícím pozitivním případům nového koronaviru zpřísňuje vláda v Soulu hygienická opatření.

Od úterý 24. listopadu se úroveň opatření v Soulu a jeho okolí zvyšuje na level 2. Vláda tak reaguje na zvýšení počtu nakažených v posledním týdnu, kdy se denní přírůstky nově pozitivních zvedly z průměrných 100 případů na více než 300 případů. Tato opatření budou prozatím platit dva týdny.

Noční kluby a bary budou uzavřeny, restaurace budou moci operovat pouze do deváté hodiny, po této hodině si lidé mohou jídlo vzít s sebou. Stejně tak platí zákaz konzumace jídla a nápojů v kavárnách.

Děti ve školkách a základních školách se budou osobně účastnit výuky pouze v třetinovém počtu, střední školy mají povolenou docházku dvou třetin studentů. Třetina zaměstnanců státních podniků bude od úterý pracovat z domu. Shlukování lidí nad 100 osob není povoleno.

Ministr zdravotnictví Park Neugnhoo již v neděli varoval, že třetí vlna koronaviru právě probíhá, a požaduje po občanech dodržování pravidel, především omezení sdružování se na oslavách, které jsou spojené s koncem roku.

Tato pravidla jsou důležitým krokem pro udržení pandemie pod kontrolou, zejména před celostátními univerzitními přijímacími zkoušky, které se budou konat již 3. prosince.

 Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: KoreaTimes
• Témata: Koronavirus svět
• Teritorium: Korejská republika