V současné době se váže často na americký dolar a stále častěji se používá pro domácí a mezinárodní převody peněz. Ke konci dubna 2025 činí globální tržní kapitalizace stablecoinů zhruba 236 085 miliard dolarů.
K založení vlastního stablecoinu budou společně usilovat KFTC (Korea Financial Telecommunications and Clearings Institute) a největší korejské banky – KB Kookmin Bank, Shinhan Bank, Woori Bank, Nonghyup Bank, Industrial Bank of Korea a Suhyup Bank. Ultimátním cílem je vydat korejskou verzi Tetheru, dolarového stablecoinu, který se řadí na třetí místo obchodovatelných virtuálních aktiv.
ExportMag.cz: Startupy v USA? To není jen Silicon Valley
Jednání jsou ještě v počáteční fázi, neboť v Koreji zatím neexistují předpisy týkající se stablecoinů. O způsobu, jak se budou vydávat, se zatím jen spekuluje. Na rozdíl od dolarových stablecoinů, které jsou kryty krátkodobými státními dluhopisy, Korea s nimi zatím nemá rozvinutý trh. Očekává se, že by se peníze vložily do banky, které by pak vydávaly stablecoiny v poměru 1:1 vzhledem k uložené částce peněz.
Důvod, proč velké komerční banky chtějí vydat korejský stablecoin, je ten, že se čím dál častěji využívá pro mezinárodní převody a platby. To ale představuje dlouhodobou hrozbu pro současný bankovní sektor, neboť bude zásadně ovlivněn. V opačném případě, kdy by se banky nezapojily do založení stablecoinu, mohli by na trh vstoupit nedůvěryhodní provozovatelé, což by vedlo k obavám z odlivu kapitálu do stablecoinů, a tudíž by měly banky menší vliv na finanční sektor.