Korejské cestovní kanceláře bojují o přežití kvůli vleklé pandemii

Podle údajů státní daňové agentury byl ke konci dubna 2021 počet cestovních kanceláří v celé zemi 13 433, což je meziroční pokles o 4,6 procenta. Podle vládních údajů v roce 2020 utrpělo odvětví cestovního ruchu v zemi ztráty ve výši 14,1 bilionu wonů (12,3 miliardy USD).

Uprostřed rozšířených propadů se od června tohoto roku objevila jiskra naděje na obnovení zahraničních cest, protože Korea urychlila očkování proti COVID-19. Korea se snaží podat první dávku 36 milionům lidí, tedy 70 % celkové populace, do září s cílem dosáhnout stádové imunity do listopadu.

Některé země, například Francie a Nizozemsko, již osvobodily korejské cestovatele z karantény po příjezdu, pokud předloží negativní výsledky testů na COVID-19 nebo jsou plně očkováni.

Do České republiky nemají Korejci žádná omezení vstupu. Kromě optimismu vláda oznámila plán prosazovat dohodu o cestovní bublině bez karantny se Saipanem, Guamem a Singapurem, která by umožnila skupinové zájezdy pro plně očkované lidi do zahraničí.

Nedávné vzplanutí virových případů a rychlé šíření nakažlivější varianty Delta však opět přivedlo cestovní kanceláře na okraj. Dotazy lidí na zámořské cesty v létě 2021 zůstaly utlumené poté, co vláda 12. července začala podle cestovních kanceláří zavádět tvrdá opatření proti šíření viru v okolí Soulu.

Zdroj: Yonhap News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí