Korejský Doosan postaví v Maďarsku svůj druhý evropský závod

Nová miliardová korejská investice přichází do Maďarska v podobě rozšíření stávajícího závodu na výrobu měděných fólií.

Druhý evropský závod korejského Doosanu bude postaven vedle Tatabánye, hodnota investice je 206 milionů eur, v přepočtu 75 miliard forintů. Díky tomuto projektu vznikne přibližně 200 nových pracovních míst. Jednání  o úrovni státní podpory mezi vládou, společností a Evropskou komisí ještě pokračují.

Vláda už poskytla 15 milionů EUR na podporu první domácí investice Doosana ve výši 100 milionů EUR. Pokud bude u aktuálního projektu uzavřena dohoda, bude oznámena.

Korejská společnost vyrábí měděné fólie pro elektrické baterie, kapacita již fungující maďarské továrny je 10 000 tun ročně a výstavbou druhé továrny se zvýší na 25 000 tun, takže v kontinentálním měřítku zde v Maďarsku vznikne jedna z největších výrobních kapacit měděné fólie.

Maďarsko zvítězilo ve velké mezinárodní soutěži, které bylo dosaženo podporou vlády a dosavadními zkušenostmi společnosti právě v této zemi. Nová továrna dále posílí domácí automobilový průmysl, který dnes představuje 30 procent celkové průmyslové produkce a pracuje s exportním podílem přes 90 procent.

Když mluvíme o korejských investicích v Maďarsku, je to také výsledek politiky otevírání se na východ. O úspěchu svědčí skutečnost, že loňský rok byl prvním rokem, kdy země z východní Asie nejvíce investovala v Maďarsku. Korejské společnosti zajišťují více než 50 procent investic a přibližně 30 procent nových pracovních míst.

https://piacesprofit.hu/kkv_cegblog/oriasi-beruhazas-erkezik-magyarorszagra/
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Maďarsko.

Pravidelné novinky e-mailem