Koronavirus pozastaví automobilový průmysl v Rakousku

Automobilová skupina PSA rozhodla o uzavření všech svých provozů v Evropě. V souladu s tím zastavuje do konce března produkci i společnost Magna Steyr ve Štýrském Hradci nebo Opel ve Vídni. Hlavním důvodem je ochrana zdraví zaměstnanců.

Výroba v závodu Opel má být přerušena do 27. března. Skupina PSA vyrábějící automobily značky Peugeot přistoupila k tomuto řešení také kvůli aktuálním problémům a výpadkům v dodavatelském řetězci i celkovému oslabení automobilového průmyslu.

Vídeňský Opel má navíc od léta ukončit výrobu motorů a nadále se věnovat pouze výrobě pohonů. Toto rozhodnutí automobilka oznámila už v lednu a ponese s sebou zrušení zhruba 270 pracovních míst. Plán sociální podpory pro zasažené pracovníky má společnost už připraven a zmírní tak dopady tohoto kroku.

Na dva týdny zastavuje kvůli koronaviru svou výrobu také automobilka Magna Steyr, největší zaměstnavatel ve Štýrském Hradci. Magna trpí hlavně nedostatkem dílů nutných pro výrobu automobilů. Vedení se se zástupci zaměstnanců dohodlo na zastavení produkce do 30. března. Následně by měla firma navázat na standardní provoz bez jakýchkoli omezení. Tento krok reflektuje také změny plánů na straně zákazníků.

Zdroj: industriemagazin.at
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni.

Pravidelné novinky e-mailem