Kostarika je jedním z nejlepších trhů pro sdílenou infrastrukturu

Společnost SBA Communications pokládá Kostariku spolu s Chile za nejlepší trhy pro sdílenou infrastrukturu v rámci celého regionu Latinské Ameriky.

SBA Communications, jeden z největších poskytovatelů věží pro mobilní operátory, vidí v Kostarice a Chile dvě země s nejjasnějšími pravidly a nejmodernějšími a nejúčinnějšími regulacemi, zejména pokud jde o veřejnou politiku pro sdílenou infrastrukturu. 

Telekomunikační trh v Kostarice pokračoval ve svém otevírání v letech 2004 a 2005 a začal se spoléhat na síťovou infrastrukturu, aby umožnil připojení k mobilním sítím a internetu v různých oblastech země. Věžový průmysl dle ABS hrál klíčovou roli při zajišťování toho, aby tato místa byla k dispozici mobilním operátorům a poskytovatelům internetu. Kostarika se stala příkladem sdílené infrastruktury a ekologické politiky v regionu.

S tržní hodnotou více než 31 miliard USD provozuje SBA kolem 33 000 závodů ve 14 zemích Ameriky a Afriky, z toho 11 v Latinské Americe. Společnost odhaduje, že přibližně 300 milionů lidí v Latinské Americe zůstává bez připojení, což vyvolává potřebu usnadnit zavádění infrastruktury, zejména v chudších lokalitách a mimo městské oblasti. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: 
www.bnamericas.com

Pravidelné novinky e-mailem