Zdroj: CzechTrade

Kostarika plánuje v příštím roce investovat 730 milionů dolarů do infrastruktury

Při schvalování rozpočtu na rok 2023 kostarická vláda vyčlenila tři čtvrtě miliardy dolarů na rozvoj infrastruktury. Investice se mají týkat nejen městské mobility, ale také projektů pro rozvoj mezinárodního obchodu.

Počet zahraničních investic v Kostarice neustále roste a místní vláda si je vědoma toho, že pro konstantní rozvoj země jsou klíčové investice do nových infrastrukturních projektů. Plán investic do infrastruktury na příští rok je rozdělen do několika částí.

Ilustrační fotografie

Plánuje se modernizace a výstavba nových silničních komunikací v hodnotě 250 milionů dolarů. Na rozvoj pozemní dopravy bylo vyčleněno 88 milionů dolarů. Velký důraz je kladen i na zlepšení městské hromadné dopravy a investic do rozvoje mikromobility.

Plánovány jsou také investice do rozvoje letecké dopravy. Má být navýšena kapacita letiště Juan Santamaría. Počítá se také s výstavbou jednoho, či dvou nových letišť. Stále ještě není jasné, zda na karibském, nebo pacifickém pobřeží. Vláda chce také investovat do vybudování intermodálního transportního systému.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Bnamericas.com

• Oblasti podnikání: Investice | Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Amerika | Kostarika | Zahraničí