Kostarika postupuje ve vývoji zelené dopravy s využitím vodíku

Byly provedeny technické studie, které potvrdily mezery a potenciální roli vodíkových vozidel v zemi.

Aliance za vodík je skupina veřejných a soukromých společností z různých odvětví. Byla založena v roce 2019, aby přispěla k dosažení dekarbonizace ekonomiky. Aliance aktuálně pracuje na vývoji projektů a technických studií, které umožní konsolidaci zeleného vodíku v zemi. Součástí této iniciativy je 22 firem.

Aliance spolupracuje s Grupo Purdy, Fundación CRUSA, Invermaster a Ad Astra Rocket na iniciativě, která bude generovat nabídku a poptávku po vodíku prostřednictvím instalace výrobního závodu a výdeje zeleného vodíku. Nyní je ve fázi hledání investorů a jednání s potenciálními dodavateli a odběrateli produktu. V Latinské Americe jde o průkopnický projekt, který spočívá v rozšíření současného závodu instalací nového dávkovače 700 barů k současnému 350 barovému dávkovači, co bude zahrnovat také potřebnou infrastrukturu, jako jsou vysokotlakový zásobník a vodíkový chladič.

Instalaci nového dávkovače bude provádět společnost Ad Astra Rocket s podporou TMF a CRUSA. Toto nové vybavení umožní vodíkovým elektromobilům dobíjet jejich maximální kapacitu, což jim zajistí dojezd v rozmezí 500 až 600 km. Doba doplňování nádrže bude trvat přibližně pět minut.

Zdroj: www.bnamericas.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
• Teritorium: Kostarika | Mexiko