Kostarika představila plán na odstranění zavedených omezení v boji proti šíření koronaviru

Plán na rozvolnění omezení v jakékoli hospodářské činnosti zahrnuje čtyři postupné fáze do srpna, a možná déle, v případě výrazného nárůstu infekce.

Kostarická vláda oznámila nový plán, který byl nazýván novou normálností nebo také znovuotevřením. Proces bude zaveden v souladu s nejpřísnějšími standardy sociálního distancování a hygieny. „Při případném zvýšení počtu nových případů by kostarická vláda byla nucena od uvolňování ustoupit,“ prohlásil na tiskové konferenci prezident země Carlos Alvarado.

První fáze plánu postupného opětovného otevírání bude probíhat od 16. do 31. května a spočívá v otevření 13 nejnavštěvovanějších národních parků na 50 % jejich kapacity, u pláží se jedná pouze o tři hodiny denně, a to od 5.00 do 8.00, což má usnadnit trénink především surfařům. Vláda navíc oznámila, že v této první fázi budou lidé moci používat svá vozidla v průběhu týdne do 22.00 hodin večer, tedy o tři hodiny více než dříve. Současně je limit 19:00 hodin večer zachován o víkendu. Vláda také umožní kontaktní sporty, ale bez účasti publika. Toto opatření je zejména důležité pro návrat fotbalových zápasů. Další změnou je doporučení použití masek na veřejných místech.

Druhá etapa plánu zahrnuje období od 1. do 20. června a zahrnuje otevření všech národních parků, veřejných parků o 50 % rozlohy, restaurací o 50 % kapacity a všech hotelů s 50 % kapacity.

Třetí fáze se chystá od 21. června do 11. července a zahrnuje otevření kin a divadel na 50 % jejich kapacity, barů s poloviční kapacitou pouze během týdne a bohoslužeb s maximálním počtem 75 přítomných osob.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Economista

Pravidelné novinky e-mailem