Léčba Celltron COVID-19 prokazuje účinnost u pacientů s mírnými příznaky

Společnost Celltron Inc., představuje výsledky klinické studie.

Celltrion Inc., přední jihokorejská farmaceutická společnost, uvedla, že její nově vyvinutá látka na léčbu koronaviru pomocí protilátek byla účinná u pacientů s mírnými příznaky. Výsledek probíhající první fáze klinické studie CT-P59, léčby monoklonálními protilátkami anti-COVID-19, ukázal, že skupina pacientů zaznamenala přibližně o 44 procent sníženou průměrnou dobu klinického zotavení.

Do studie bylo zařazeno 18 pacientů s mírnými až středně závažnými příznaky, většinou starších, na třech různých místech v Jižní Koreji a v Evropě, aby vyhodnotili bezpečnost, snášenlivost a antivirový účinek CT-P59.

Společnost Celltrion již dříve předložila žádost o klinické hodnocení globálně a plánuje urychlit globální fázi dvou a tří studií. Samostatně zahájil Celltrion také postexpoziční klinickou studii profylaxe CT-P59 u pacientů, kteří byli v kontaktu s potvrzenými pacienty infikovanými COVID-19. Společnost uvedla, že si klade za cíl získat do konce roku průběžné výsledky globálních klinických studií.

Zdroj: Yonhap
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest v Soulu
• Oblasti podnikání: Farmaceutický průmysl
• Teritorium: Korejská republika