Zdroj: CzechTrade

Legendární Tatra má výstavu v nizozemském Eindhovenu

Od 1. října 2022 je možné vidět v Muzeu DAF v Nizozemsku výstavu unikátních vozů české automobilky Tatra.

Na začátku měsíce zahájilo vedení firmy Tatra a jejich hosté výstavu vozů Tatra. Výstava v Muzeu DAF, Eindhoven, je symbolická především dlouhodobou spoluprací Tatra Trucks a DAF Trucks.

Ilustrační fotografie

Kopřivnická Tatra, jeden z nejstarších výrobců automobilů světa, navázala spolupráci s nizozemským DAF Trucks již v roce 2011. Přední producent nákladních vozů tehdy Tatře dodával kabiny a motory, výměnou za 19% akciový podíl. Spolupráce se netýkala pouze výroby a kompletace, ale i sdílení dealerské sítě a poprodejní servis.

Tento významný společný krok přinesl dlouhodobou spolupráci, která trvá dodnes. V loňském roce například duo firem získalo objednávku od belgických ozbrojených sil na 879 vojenských vozidel řady CF s pohonem všech kol. Dodávka vozů je naplánovaná postupně, přičemž poslední část vozů by měla být dodána v roce 2025.

Jaké nové typy letounů nabízejí tuzemští výrobci?

Společné úsilí a velmi kvalitní práci je možné od 1. října obdivovat v Muzeu DAF v nizozemském Eindhovenu. Za přítomnosti velvyslankyně České republiky Kateřiny Sequensové zde byla zahájena výstava vozů české automobilky Tatra. Obdivovat můžete jak historické osobní vozy, tak současné nákladní vozy.

Jedinečná kolekce automobilů byla připravena ve spolupráci společnosti Tatra, Muzea DAF, Muzeem nákladních automobilů Tatra a Technického muzea Tatra v Kopřivnici. Ohlédnout se za historií českého unikátu můžete až do konce března roku 2023.

Zdroj: https://logistika.ekonom.cz
Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Nizozemsko

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Evropa | Nizozemsko | Zahraničí

Doporučujeme