Letecká společnost Norwegian měla o Vánocích sedminásobný nárůst cestujících

V posledním měsíci roku 2021 nízkonákladová skandinávská leteck společnost Norwegian výrazně zvýšila počet cestujících ve srovnání s ekvivalentním obdobím v roce 2020.

Letecká společnost se v posledních letech potýkala s problémy, včetně období před pandemií Covid-19, v důsledku čehož v roce 2020 omezila služby na dlouhé vzdálenosti, a podala žádost o ochranu před bankrotem.

Ilustrační foto

V prosinci 2021 však se společností cestovalo 931 917 cestujících, což je více než sedmkrát více než ve stejném měsíci roku 2020. Mezinárodní cestování bylo obecně více omezeno omezeními Covid-19 v prosinci 2020 ve srovnání s rokem 2021.

Generální ředitel společnosti Geir Karlsen ocenil plánování a realizaci operací společnosti v období Vánoc 2021.
„Provoz přes Vánoce a Nový rok probíhal podle plánu, což je něco, o čem víme, že je to velmi důležité pro mnoho našich cestujících, kteří v těchto dnech cestují za rodinou a přáteli,“ uvedl Karlsen v prohlášení. „O vánočních a novoročních víkendech jsme plánovali nižší poptávku, takže využití kapacity na prosinec bylo také dobré. Zároveň přirozeně pociťujeme dopady varianty Omicron a nových opatření a omezení doma i v zahraničí,“ uvedl také generální ředitel.

Letecká společnost provozuje lety z letišť v Kodani, Billundu a Aalborgu v Dánsku a ze 17 různých norských letišť.

Připravil kolektiv pracovníků CzechTrade se sídlem ve Švédsku s působností pro celou Skandinávii, který je připravený asistovat českým exportérům na Skandinávském trhu na individuální bázi v jejich aktivitách.
Zdroj: zpravodajský server The Local / Ritzau

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Norsko | Zahraničí