Korejský LG Chem se zavázal držet výplatní poměr dividend nad 30 % čistého zisku

Společnost tím reaguje na nevoli investorů.

Jihokorejská společnost LG Chem Ltd. od letošního roku do roku 2022 vyplatí minimálně 10 000 wonů (8,72 USD) hotovostní dividendy na každou akcii. To je výrazný skok z loňských 2000 wonů. LG Chem tak činí v naději, že uklidní akcionáře nespokojené s plánem společnosti oddělit lukrativní výrobu baterií.

I když společnost slíbila minimálně 10 000 vyhraných dividendových odměn po dobu tří let, společnost se také zavázala udržet poměr výplaty dividend na minimálně 30 procent oproti konsolidovanému čistému zisku. Dividendová politika představuje výrazné zlepšení, protože společnost v loňském roce vyplatila 2000 wonů za akcii a 6000 wonů v letech 2017 a 2018.

Společnost přijala zásady příznivější pro akcionáře a také odůvodnila své rozhodnutí oddělit podnikání v oblasti výroby baterií. „Konkurence na trhu s bateriemi se zintenzivňuje a zvyšování kapitálových výdajů znamená pro společnost další finanční zátěž,“ odůvodnil své rozhodnutí v dopise akcionářům Shin Hak-cheol, místopředseda LG Chem. „Samostatný subjekt (výroba baterií) zajistí rychlejší rozhodovací proces se zlepšenou provozní efektivitou a budeme také schopni rozšířit investice do dalších podniků, jako je petrochemie a pokročilé materiály, za větší odměnu pro akcionáře,“ dodal Shin Hak-cheol.

Politika vstřícná k akcionářům je výsledkem ohromujícího výkazu zisku a ztráty společnosti za třetí čtvrtletí. V pondělí společnost LG Chem oznámila, že její konsolidovaný provozní zisk v období červenec až září dosáhl čtvrtletního rekordu 902,1 miliardy wonů (784,8 milionů USD), což je nárůst o 57,8 procenta v předchozím čtvrtletí a 158,7 procenta ve stejném období před rokem. Tržby rovněž dosáhly čtvrtletního historického maxima 7,5 bilionu wonů. Robustní petrochemický obchod poskytl určitou úlevu investorům, kteří byli nervózní ohledně výhledu společnosti bez provozu na baterie.

Zdroj: Pulse News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest v Soulu.
• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Korejská republika