LG Energy Solution usiluje o zisk 12,75 bilionu wonů z nabídky akcií

První veřejná nabídka akcií už získala předběžná burzovní povolení.

Výrobce baterií LG Energy Solution se snaží získat až 12,75 bilionu wonů (10,8 miliardy dolarů), což by byla největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v Jižní Koreji plánovaná na začátek příštího roku.

Ilustrační fotografie

Společnost v regulačním prohlášení uvedla, že nabízí 34 milionů nových akcií v pásmu mezi 257 000 wonů a 300 000 wonů za kus, přičemž se snaží získat až 10,2 bilionu wonů. Její mateřská společnost LG Chem prodává 8,5 milionu svých stávajících akcií, celkově 4,24 procenta podílu, s cílem získat asi 2,5 bilionu wonů.

Jednalo by se o více než dvojnásobek hodnoty IPO společnosti Samsung Life Insurance v roce 2010, která vynesla 4,89 bilionu wonů, což je vůbec největší debut na hlavním trhu KOSPI. Nabízené akcie představují 18,16 procenta z přibližně 234 milionů akcií, které LG Energy Solution plánuje uvést na KOSPI.

Druhý největší výrobce baterií na světě usiluje o ocenění mezi 60,13 až 70,2 bilionů wonů. Získané finanční prostředky budou primárně vynaloženy na kapitálové výdaje k navýšení výrobní kapacity v závodech na domácích i zámořských trzích, jako je závod Ochang v provincii Severní Chungcheong a závody v Severní Americe, Evropě a Číně. Prostředky také použije na posílení svého výzkumu a vývoje v oblasti lithium-iontových baterií, baterií nové generace a na zlepšení celkové kvality a zpracování produktů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí