Zdroj: CzechTrade

Lider-96 investuje do továrny na elektrokola v Bulharsku

Investice za 50 milionů lev vytvoří 330 nových pracovních míst. Nový závod na výrobu elektrokol bude stát nedaleko Plovdivu v Bulharsku.

Společnost vyrábějící jízdní kola pod ochrannou známkou Leader získala certifikát vydaný podle zákona o podpoře investic (IPL) na investiční projekt na výstavbu nového podniku na výrobu a obchod s elektrokoly v České republice v území zóny Kuklen, části ekonomické zóny Thrákie.

Ilustrační fotografie

Projekt počítá s investicí ve výši 28 277 000 lev, která vytvoří 330 nových pracovních míst. Do závodu bude investováno celkem 50 milionů lev a bude mít výrobní kapacitu 300 000 elektrokol ročně.

V procesu certifikace Bulharskou investiční agenturou v Plovdivu a regionu jsou další 4 investiční projekty za 42,5 milionu lev s potenciálem vytvořit 224 nových pracovních míst. Investiční agentura od začátku roku připravila kladná stanoviska a Ministerstvo pro inovace a růst certifikovalo 6 projektů v Plovdivu a regionu v celkové hodnotě 229 047 lev, který vytvoří přes 1500 nových pracovních míst.

Český dodavatel uspěl v prestižním CERNu. Co tam firmy Arbyd dodala?

Pět projektů je ve výrobním sektoru a jeden se týká skladování a logistiky. V současnosti je v zemi 48 investičních projektů za téměř 2 miliardy lev v procesu certifikace BAI a očekává se, že během příštích 2-3 let vznikne více než 3 600 nových pracovních míst. Investiční projekty jsou především do výroby a skladování.

E-Velox je společnost s předmětem činnosti dle obchodního rejstříku: výroba jízdních kol a elektrokol; obchod s jízdními koly, elektrickými koly a částmi jízdních kol.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.
Zdroj: www.economy.bg

• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí

Doporučujeme