Hlavní město Peru vybuduje dvě nové linky metra

Prezident Vizcarra ohlásil veřejnou investici ve výši 8,5 miliardy dolarů do výstavby další části metra v Limě. Projekt by měl probíhat s technickou podporou zahraniční vlády.

Lima, stejně jako mnoho dalších metropolí v Latinské Americe, hledá řešení problému přetížené dopravy. V hlavním městě se dnes koncentruje zhruba třetina obyvatel (cca 10 milionů) celé země. V současné chvíli Lima disponuje jednou linkou metra, která pokrývá pouhou část města, a linka 2 je ve výstavbě. Tu má na starosti sdružení firem ze Španělska, Itálie a Peru, a první úsek by se měl otevřít v roce 2021.

Ve svém svátečním projevu na konci července prozradil prezident Vizcarra plán vlády vybudovat dlouho očekávanou linku 3 a 4 s technickou podporou zahraniční vlády, podobně jako tomu bylo u výstavby pro Panamerické hry v roce 2019, na které se podílela Velká Británie.

Tento způsob řízení má zajistit rychlejší a hladší průběh celého procesu, stejně jako technickou kapacitu státu tak, aby linka 5 a 6 mohla být realizována bez asistence ze zahraničí. Zahájení stavby je plánováno na rok 2023 a spolupracující státy by měly být oznámeny do června příštího roku.

Zdroj: larepublica.pe
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Limě.

Pravidelné novinky e-mailem