Zdroj: CzechTrade

Loděnice v Baku spustila na vodu nový tanker. Očekává další podobné zakázky

Tanker Zangilan staví bakinská loděnice Baku Shipyard na základě objednávky od Ázerbájdžánské kaspické mořské přepravní společnosti (ASCO).

Stavba trupu lodi je dokončena. Zbytek dokončovacích prací bude pokračovat v kotvišti loděnice. Za tímto účelem byl tanker Zangilan spuštěn na plovoucí dok.

Ilustrační fotografie

Tanker nové generace je 141 metrů dlouhý, 16,9 metru široký a 6 metrů vysoký. Loď, kterou obsluhuje posádka o 15 lidech, se bude moci pohybovat rychlostí 10 uzlů za hodinu. Tanker má 6 nákladních tanků o celkové kapacitě 9 212 metrů krychlových určených pro přepravu ropy a ropných produktů. Nosnost lodi na moři a na řece je 8 009 tun a loď je vybavena nejmodernějším vybavením, včetně dvou hlavních motorů, každý o výkonu 1 200 kW.

Koncept lodi byl vyvinut specialisty z Oděského námořního inženýrského institutu. Stavba tankeru byla započata v roce 2020. Po dokončení provozních zkoušek v kotvišti loděnice začnou námořní provozní zkoušky tankeru. Provozování tankeru „Zangilan“ se plánuje v zahraničních vodách.

ExportMag.cz: Kostarika vstoupila mezi nejvyspělejší země. Nesrazil ji ani obří útok ruských hackerů

Kromě dvou tankerů pro přepravu ropy a ropných produktů, které se nyní staví v bakinské loděnici Baku Shipyard pro Ázerbájdžánskou kaspickou mořskou přepravní společnost, bylo postaveno a uvedeno do provozu jedno nákladní plavidlo (SOCAR-1), tři plavidla pro přepravu osob (Ufug, Zafar a Turan), dva tankery (Lachin a Kalbajar) a dvě trajektová plavidla (Ázerbájdžán a Zarifa Alijeva).

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Ázerbájdžán.
Zdroj: https://www.turan.az/

• Teritorium: Asie | Ázerbájdžán | Zahraničí

Doporučujeme