Zdroj: CzechTrade

Loděnice v polské Gdyni bude nejmodernější v Evropě

V rámci programu Miecznik má polské námořnictvo získat tři lodě fregata vybavené moderními radarovými, dělostřeleckými a raketovými systémy.

Polská loděnice PGZ Stocznia Wojenna v Gdyni spouští výstavbu nové haly a dalších výrobních objektů. Projekt dále zahrnuje rekonstrukci stávající infrastruktury. Práce budou dokončeny v červnu 2024. PGZ Stocznia Wojenna se tak stane nejmodernější loděnicí v Evropě.

Ilustrační fotografie

Zakázku získalo konsorcium společností NDI SA, NDI SOPOT SA a Pekabex BET. Plocha nové haly bude mít rozlohu 6 000 metrů čtverečních a výšku 43 m. Díky této ohromné velikosti objektu je možné postavit tři supermoderní fregaty pro polské námořnictvo v programu Miecznik. Tento projekt umožní loděnici přijímat i náročnější projekty než doposud.

V rámci programu Miecznik má polské námořnictvo získat tři lodě fregata vybavené moderními radarovými, dělostřeleckými a raketovými systémy.

PGZ Stocznia Wojenna nabízí komplexní služby v oblasti projektování, oprav, přestaveb, modernizací a stavby válečných lodí a jednotek pro vojenské a státní služby. Spolupracuje s polským námořnictvem přes 100 let. V loděnici je k dispozici dvoukilometrové nábřeží, hloubka vody dosahuje osmi metrů, jeřáby mají nosnost 8 až 25 tun a další moderní vybavení.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Polsko. 
Zdroj: polskiprzemysl.com.pl, pgzsw.com.pl

• Teritorium: Evropa | Polsko | Zahraničí

Doporučujeme