Mistrovství světa v ledním hokeji v Lotyšsku přispělo k průlomu v segmentu elektromobilů

Škoda Enyaq se stala nejprodávanějším elektromobilem v Lotyšsku v dubnu 2021.

Prodej nových automobilů v dubnu vykazuje bezprecedentní růst, konkrétně 85 % ve srovnání s dubnem roku 2020 (1584 proti 841). Je však třeba vzít v úvahu, že duben loňského roku byl měsícem, kdy se obchod prakticky zastavil, informuje president lotyšské automobilové asociace Andris Kulbergs.

Ačkoli velký nárůst naznačuje oživení v daném odvětví, objemy prodeje dosud nedosáhly objemů roku 2019. V dubnu si vedoucí postavení na trhu udržela Toyota se 157 prodanými vozy, kterou stíhá Volkswagen se 153 vozy. Na třetím místě s 87 prodanými vozy je Škoda, která stále vykazuje nejrychlejší růst na trhu, přesněji v prvním čtvrtletí letošního roku jde o 162% nárůst ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Segment elektromobilů zažil velký boom. V dubnu se v Lotyšsku prodalo 80 nových elektromobilů, z toho 56 je Škoda ENYAQ. Ačkoli tento průlom souvisí se zajištěním přepravy pro mistrovství světa v ledním hokeji v Rize, i po skončení mistrovství zůstanou tyto vozy v Lotyšsku a stanou se majetkem místních milovníků elektromobilů. Druhým nejoblíbenějším elektromobilem v dubnu byl Nissan Leaf s 5 prodanými vozy, následuje Porsche Tycan se 4.

Segment těžkých nákladních vozidel a autobusů nadále vykazuje stabilní a rychlý růst. Více podnikových dohod přispělo k růstu segmentu nákladních vozidel ve srovnání s dubnem 2020, a to o 315 %. Objem prodaných autobusů se v tomto období zvýšil o 167 %.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Pobaltí.
Zdroj: Dienas Bizness
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Evropa | Lotyšsko | Zahraničí