Zdroj: CzechTrade

Lotyšský Olainfarm investuje 100 milionů eur do rozříšení a modernizace výroby

Lotyšská farmaceutická společnost Olainfarm plánuje výrazně rozšířit svou přítomnost na evropských i asijských exportních trzích.

Akcionáři AS Olainfarm podpořili rozvoj společnosti a pokračování v jejím přeorientování na západní trhy. Dále podpořili plán investic v následujících pěti letech v hodnotě 100 milionů eur na rozvoj produktového portfolia, modernizaci výrobních zařízení a zvyšování kapacit pro zavádění nových produktů, jakož i do vývoje ekologicky šetrných technologických postupů.

Ilustrační fotografie

Cílem společnosti je stát se v příštích pěti letech jednou z 10 nejvýznamnějších farmaceutických společností v Evropě.

Významné investice budou směřovat do vývoje nových produktů, posílení konkurenceschopnosti společnosti, modernizace výrobních zařízení, vytvoření nových výrobních linek aktivních farmaceutických látek a parku solárních panelů, jakož i na rekonstrukci elektrických sítí, tepelných a technologických parních sítí a systému čištění odpadních vod.

Výrobce tradiční slivovice ze Zlínska slaví 100 let a začíná prodávat i do zahraničí

V blízké budoucnosti plánuje Olainfarm výrazně rozšířit svou přítomnost na evropských i asijských trzích, prozkoumat nové tržní regiony s hotovými léky a také pokračovat v dodávkách účinných látek a jejich meziproduktů mezinárodním farmaceutickým společnostem.

Společnost AS Olainfarm je jednou z největších společností v Pobaltí. Chlubí se 50 lety zkušeností ve výrobě léčiv a chemických farmaceutických produktů, které dodává nejen na lotyšský trh, ale také do zahraničí.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Lotyšsko s působností pro celé Pobaltí.
Zdroj: Dienas bizness

• Oblasti podnikání: Farmaceutický průmysl
• Teritorium: Evropa | Lotyšsko | Zahraničí

Doporučujeme