Zdroj: CzechTrade

Maďarské stavebnictví roste

V důsledku listopadového nárůstu stavební produkce v Maďarsku opět překročila své maximum ještě před covidovou dobou.

Výkon stavebního průmyslu v listopadu 2022 prudce vzrostl a objem produkce v odvětví se oproti předchozímu měsíci zvýšil o 6,8 %. Z podrobných údajů Maďarského statistického úřadu (KSH) vyplývá, že za nárůstem produkce stojí především sektor výstavby budov, který zaznamenal velmi výrazný nárůst.

Ilustrační fotografie

Listopad 2022 totiž přinesl historicky druhý nejsilnější výsledek maďarského stavebnictví. Lze předpokládat, že silná čísla jsou způsobena hlavně realizací některých investic vysoké hodnoty, i když KSH o tom neposkytla informace. Z členění dle regionů vyplývá, že aktivita vzrostla především u budapešťských firem.

Objem nově uzavřených smluv vzrostl o 3,8 % oproti slabšímu základu v listopadu 2021, přičemž zakázky na výstavbu budov vzrostly o 9,6 % a zakázky na výstavbu ostatních staveb meziročně poklesly o 4,2 %.

Objem zakázek v odvětví stavebnictví se ke konci listopadu 2022 snížil o 1,0 %, přičemž zakázky na výstavbu budov vzrostly o 5,0 % a naopak zakázky na ostatní stavby klesly o 5,0 % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Maďarsko.
Zdroj: www.portfolio.hu

• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Evropa | Maďarsko | Zahraničí