Maďarsko: Byla schválená fuze Extreme Digital a eMAG

Dne 17. října 2019, maďarský Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (GVH) shcválil sloučení maďarské společnosti Extreme Digital Zrt. a eMAG, maďarské dceřiné společnosti jihoafrické supiny Naspers.

Schválení umožní spojení dvou předních hráčů elektronického obchodování v Maďarsku, nová společnost bude největším maďarským online obchodníkem se sídlem v Budapešti. Tento klíčový hráč díky mezinárodní expanzi bude schopný konkurovat jak na středoevropském trhu, tak i globálním aktérům.
V novém podniku Extreme Digital bude držet 48 procent, a eMAG 52 procent podílu. Ukončení transakce je plánováno do konce listopadu. Zmíněné firmy v tomto kroku vidí optimalizaci svých podnikání, což pro zákazníky pozitivně ovlivňuje ceny výrobků a kvalitu služeb. Extreme Digital je významnou společností v maďarském maloobchodu, ročně obsluhuje více než 1 milion objednávek nejen online, ale i prostřednictvím 17 kamenných obchodů.  

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Budapest.
Zdroj: https://ecommerce.hu/zold-utat-kapott-az-extreme-digital-emag-fuzio/?fbclid=IwAR2i04Ps7ks59kg5fHRYXKf5sSu8ZxwaEM0-xe9e1A_Wvifcmno3IfiAPiw

Pravidelné novinky e-mailem