Zdroj: CzechTrade

Maďarsko se stalo evropským šampionem v přechodu na elektromobilitu

Z investic přijatých v roce 2022 v Maďarsku je 73 procent spojeno s výrobou elektromobilů.

V roce 2022 byl opět překonán rekord v investicích do Maďarska, a to v hodnotě 6,5 miliardy eur, prohlásil na své facebookové stránce v prosinci 2022 ministr zahraničních věcí a zahraničního obchodu Péter Szijjártó.

Ilustrační fotografie

Ministr uvedl, že největším investorem z hlediska objemu byla Jižní Korea, ale z hlediska počtu nově vytvořených pracovních míst vedlo Německo. Podle Szijjártóa je struktura investic v Maďarsku zdravá. Celých 48 procent investic pochází z východních a 42 procent ze západních zemích, přičemž maďarské investice dosáhly 10 procent.

„Maďarsko se stalo evropským šampionem přechodu na elektromobilitu. Jsme třetím největším výrobcem elektrických baterií na světě a začátkem roku 2023 bude zahájena výstavba největšího evropského závodu na výrobu elektrických baterií,” řekl Szijjártó.

Kostarika vstoupila mezi nejvyspělejší země. Nesrazil ji ani obří útok ruských hackerů

Například v říjnu byl položen základní kámen třetí největší investice roku 2022 v Maďarsku. Jihokorejská společnost W-Scope staví v Nyíregyháze, ve východním Maďarsku, závod za 726 milionů eur.

Ministr Szijjártó na slavnostním položení základního kamene uvedl, že jihokorejská společnost W-Scope otevře v Maďarsku svůj první evropský závod, který bude ročně vyrábět 1,2 miliardy metrů čtverečních separační fólie pro baterie do elektromobilů a díky tomu vytvoří v Nyíregyháze 1200 nových pracovních míst.

„Evropská ekonomika rychle směřuje k recesi a v této situaci nemůže být cílem Maďarska nic jiného, než se jí vyhnout,” řekl a dodal, že k tomu je zapotřebí udržet hospodářský růst a značné investice.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Maďarsko.
Zdroj: https://hungarytoday.hu

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Obchod
• Teritorium: Evropa | Maďarsko | Zahraničí