Zdroj: CzechTrade

Malé a střední podniky v Kanadě jsou optimistické vůči ekonomické budoucnosti

I přes hrozící ekonomickou recesi v krátkodobém měřítku se většina dotázaných malých a středních kanadských podniků chystá v následujících letech rozšířit řady svých zaměstnanců.

Nová studie KPMG zjistila, že malé a střední podniky v Kanadě očekávají v následujících třech letech silný růst kanadské ekonomiky. Optimismus převládá i přesto, že se v poslední době hovoří o možném ekonomickém zpomalení v krátkodobém měřítku.

Ilustrační fotografie

Dotazníková studie KPMG se obrátila na 503 malých a středních podniků působících na kanadském trhu. Celých 83 % z nich uvedlo, že očekávají v následujících letech růst, a 82 % vyjádřilo důvěru v budoucnost svého průmyslu v zemi.

Podle studie 61 % malých a středních firem zavedlo preventivní opatření proti možným rizikům recese v blízké budoucnosti – mezi nimi např. krátkodobé pozastavení náboru nových pracovníků, či prozatímní pozastavení plánů digitální transformace podniku.

Zvýšit počet svých zaměstnanců v následujících třech letech se chystá 77 % z dotázaných a 20 % podniků očekává v tomto období zvýšení počtu zaměstnanců o minimálně 11 %. Více než polovina malých a středních firem označila nalezení kvalifikovaných pracovníků potřebných pro transformaci jejich podniku v budoucnosti jako obtížnou výzvu následující několika let

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: The Canadian Press.

• Oblasti podnikání: Neurčeno | Obchod | Ostatní
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí

Doporučujeme