MAN se v rakouském Steyru stává „Steyr Automotive“

Fúze společnosti MAN Truck & Bus GesmbH a společnosti WSA Beteiligungs GmbH skončí novým názvem společnosti Steyr Automotive. S fúzí souvisí jak škrty pracovních mís, tak i nové plány společnosti.

Rakouský investor Siegfried Wolf představil svůj budoucí tým a další podrobnosti svého plánu na pracovním setkání v závodě MAN ve Steyru. Krátce předtím schválil Federální úřad pro hospodářskou soutěž (BWB) nákup společnosti MAN Truck & Bus GesmbH společností Wolfs WSA Beteiligungs GmbH. Nová společnost by měla nést jméno „Steyr Automotive“ a mělo by se jednat o společnost s ručením omezeným, jak oznámil mluvčí společnosti Wolf.

Společnost Wolf také představila přibližně 1700 zaměstnanců, kteří se zúčastnili interní schůzky Očekává se, že z přibližně 1900 zaměstnanců jich bude muset zhruba 500 odejít. Dále představila společnost nové logo, pod kterým v budoucnu budou jako nezávislá značka vyrábět lehká užitková vozidla, autobusy a lehké nákladní automobily do 12 tun pro evropský a světový trh. Nejdůležitějšími cílovými trhy mají v první fázi být Rakousko, Polsko, Rumunsko, Španělsko a Portugalsko.


Plánuje se vlastní prodejní síť

Steyr jako nezávislá společnost musí získávat budoucí zakázky a vyrábět vlastní vozidla se ziskem, řekl Wolf ve vysílání po setkání. Obrat má být generován z konstrukce vozidel, výroby komponentů a pokročilého strojírenství a má být také zřízena samostatná prodejní síť a odbyt.

Nákladní automobily a komponenty pro MAN se na místě budou i nadále vyrábět do poloviny roku 2023. Poté MAN stáhne výrobu a přemístí ji do závodu v polském Krakově. Předtím mají být ve Steyru současně zřízena nová výrobní zařízení. Lakovna plastů bude pokračovat neomezeně dlouho. První malá série bude od roku 2022 sjíždět z výrobní linky již pod značkou Steyr. Wolf plánuje produktovou řadu celkem sedmi vozidel. Výroba má být postupně zvyšována až na objem 16 000 vozidel.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře
CzechTrade Rakousko.

Zdroj: Die Presse
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Rakousko