Mexická Coahuila je na cestě k digitalizaci procesů

Mexický federální stát Coahuila má potřebné nástroje k digitalizaci svých výrobních procesů.

Coahuila je spolu s dalšími státy jako je Chihuahua, Nuevo León a oblast el Bajío (Guanajuato, Jalisco, Querétaro, Aguascalientes a Michoacán) lídrem ve výrobě automobilových dílů.

Klastr automobilového průmyslu státu Coahuila (Clúster de la Industria de Coahuila) vytvořil Výbor pro inovace a průmysl 4.0, který se věnuje řízení změn, inovacím či pokročilé výrobě. Ten má v rámci klastru sdílet osvědčené postupy a vyvíjet projekty v oblasti technologií zaměřených na zlepšování výrobních procesů. Podle koordinátora výboru Ricarda Uribeho již existují první úspěšné případy firem, které začaly ve svých procesech používat technologie čtvrté průmyslové revoluce, včetně řešení založených na IoT či Big Data.

Dle specialisty na digitální transformaci Erika Gonzáleze by měly společnosti pro efektivnější spolupráci mezi různými výrobními závody po celém světě začít používat brýle se smíšenou realitou, které pomohou školit zaměstnance, aniž by museli cestovat, což je v současném prostředí pandemie obrovská výhoda. V tomto smyslu klastr podporuje rozvoj řešení pro Průmysl 4.0 a spolupráci se státní vládou s cílem integrovat technologický park státu Coahuila, kde by měly vznikat nové projekty reagující na potřeby regionu, čímž má být zvýšena konkurenceschopnost státu. Spojení průmyslového sektoru, vlády a vzdělávacích institucí se soustředí na vytváření vysoce kvalifikované pracovní síly.

Digitální transformace podpoří ekonomickou reaktivaci. Podle průzkumu se celkem 70 % společností, které jsou v procesu digitální transformace, podařilo zvýšit své příjmy a 78 % společností zlepšilo svou produktivitu a inovace.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: www.mexicoindustry.com
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí