Mexická metropole se brzy dočká modernějšího metra

Španělská stavební společnost Comsa Corporación posílí svou přítomnost v Mexiku infrastrukturním projektem v hodnotě 1,8 miliardy amerických dolarů na modernizaci nejstarší linky 1 metra v Mexico City.

Společnost obdržela kontrakt ve výši 90 milionů amerických dolarů na spolupráci při obnově silnic a systémů linek metra v celkové vzdálenosti 39 km tratě. Kromě dalších drobných stavebních oprav provede sanaci elektroinstalace, vzduchotechniky v elektrických místnostech stanic, čerpacích studní a hydraulických systémů.

Ilustrační fotografie

Kontrakt na modernizaci 50 let staré linky metra získalo v listopadu 2020 čínské konsorcium složené z dodavatelů lokomotiv CRRC Corporation a CRRC Zhuzhou Locomotive. Společnosti se také zavázaly dodat 30 nových vlaků a vyměnit její řídicí systém a železniční infrastrukturu.

Comsa Corporación se mimo jiné také podílí i na obnově 213 km dlouhého železničního koridoru podél Tehuantepské šíje dlouhého 300 km. Společně s Grupo Constructor Diamante také získala kontrakt v hodnotě 594 milionů pesos na výstavbu 33 km úseku z La Mata do Colonia Jordán ve státě Oaxaca, ale i na odklonu železnice v Puerto Veracruz, rehabilitaci a údržbě železnice na jihu Mexico City.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com 

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí