Mexická vláda podpoří Federální komisi pro elektřinu (CFE) minimálně do roku 2022

Reforma by zajistila garantovaný podíl na trhu pro státní CFE, čímž omezí účast na trhu pro soukromé subjekty na 46 %.

Mexická vládní strana MORENA připravuje ústavní reformu pro energetický sektor jako součást široké strategie zaměřené na podporu státní energetické společnosti CFE prostřednictvím omezení účasti soukromých subjektů na trhu. Reforma by tak zajistila zaručený tržní podíl pro CFE a omezila soukromou účast na 46 %. Nyní je však pravděpodobnost, že ústavní reforma bude v Kongresu schválena, poměrně nízká.

Mexická vláda včele s prezidentem Lópezem Obradorem hledá různé způsoby podpory CFE a národní ropné společnosti Pemex. Ministerstvo financí zahrnovalo do svého posledního rozpočtového balíčku na rok 2022 návrh osvobodit CFE od vyplácení státní dividendy ve prospěch federální vlády, aby si firma uchovala větší likviditu.

Veřejná energetická společnost následuje investiční strategii, která zahrnuje vybudování šesti jednotek kombinovaného cyklu a reaktivování plynovodů Guaymas-El Oro a Tuxpan-Tula. CFE také plánuje provést plán podpory v hodnotě 1 000 milionů USD na obnovu vodních elektráren a podpořit iniciativu v hodnotě 4,85 miliard USD na rozšíření jaderných, vodních, větrných a solárních kapacit. V neposlední řadě chce modernizovat svou přenosovou kapacitu investicemi ve výši 4,46 miliard USD. Společnost má v úmyslu dokončit všechny tyto projekty do roku 2024.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: app.bnamericas.com
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí