Mexické město Los Cabos vypsalo projekty na zlepšení distribuce vody

Autority státu Baja California Sur vypsaly licitaci na dva projekty týkající se vodohospodářství v přibližné hodnotě 5,2 miliardy pesos (252 milionů dolarů).

Prvním projektem je odsolovací zařízení v municipalitě Los Cabos v hodnotě 3,9 mld. pesos a druhým pak integrální zlepšení distribuce vody ve městě Cabo San Lucas jež si vyžádá investici ve výši 1,3 mld. pesos. Obě iniciativy byly zvlášť vypsány do výběrového řízení provozovatelem vody města Los Cabos. Jedná se o iniciativy spoluúčasti veřejného se soukromým sektorem.

Nabídky na odsolovací zařízení mohly zájemci předložit do 23. dubna, následně poté byly zveřejněny na webových stránkách veřejných licitací Compranet. O projekt projevilo zájem například konsorcium složený z firem: Sacyr Concesiones México, Sacyr Agua, Indi infraestructura a Regiomontana de Construcción y Servicios či konsorcium složené z La Peninsular compañía Constructora a Acciona Agua. Vítěz licitace, který získá smlouvu na 25 let bude vyhlášen 7. května a práce na projektu pak by pak měly začít deset dní poté.

Co se týče projektu na zlepšení systému distribuce vody v Cabo San Lucas, nabídky mohli zájemci předkládat do 13. března a do dalšího kola byly vybrány tři ze čtyř nabídek. V případě této licitace by měl provozovatel vody Los Cabos, Oomsapas, zveřejnit vítěze již brzy, 6. května.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko
Zdroj: app.bnamericas.com
• Oblasti podnikání: Investice | Voda, odpady a životní prostředí
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí