Mexiko představilo novou digitální platformu

Platforma Data México, jež byla vyvinuta společností Datawheel, bude zveřejňovat tisíce dat o obchodu, výrobě, zaměstnanosti, vzdělávání či demografická data a bude tak integrovat informace z různých zdrojů a analýzy veřejných dat týkající se mexické ekonomiky.

Platforma zahrnuje data Ministerstva zdravotnictví týkající se epidemiologické situace a nákazy covid-19 v jednotlivých oblastech, ale i data o půjčkách, ekonomice, obchodu, zaměstnání, rovnosti, úrovni života, vzdělávání či veřejné bezpečnosti. Dále nabídne informace týkající se příjmů, ekonomického růstu, sociálních rozdílů či data týkající se emisí výfukových plynů v různých částech země.

Uživatel bude moci data volně stáhnout ve formátu CSV či uložit obrázek zvolených dat, které bude možné volně sdílet na sociálních sítích. 

Data México shromažďuje a publikuje informace z různých ministerstev a dalších vládních institucí, přičemž přístup k těmto datům je zdarma. Platformu představilo Ministerstvo ekonomiky spolu s Národním statistickým úřadem INEGI. Podobný nástroj již funguje například ve Spojených státech amerických, Chile či v Jižní Koreji.

Platforma je již nyní k dispozici na webových stránkách Data México a aktuálně nabízí čtyři interaktivní oblasti vyhledávání.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El economista, Serendipia digital
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Mexiko