Mexické nerostné suroviny přitahují velké těžební společnosti

Světově proslulé nerostné zdroje v Mexiku nyní přitahují velké těžební společnosti, které investují nemalé částky do série projektů. Země patří dlouhodobě mezi top národy v Latinské Americe, pokud jde o nerostné bohatství.

Globální těžební giganti posilují aktiva v počáteční fázi mnoha projektů v Mexiku. Tyto investice pak umocňují pověst Mexika jako země s obrovským geologickým potenciálem. V indexu osvědčených postupů těžebního průmyslu Fraser Institute se Mexiko v roce 2020 zařadilo na 27. místo ze 77 regionů. V Latinské Americe se umístily na vyšších příčkách pouze Kolumbie a Brazílie.

Mezi největšími těžařskými projekty současnosti jsou například San Nicolás společnosti Teck. Projekt je zaměřený na vysoce ziskovou měď. Navíc by mohl přilákat pozornost dalších velkých těžebních společností, protože Teck se nyní snaží najít vhodného vývojového partnera.

Velmi úspěšné jsou i projekty zaměřené na těžbu a průzkum zlata a stříbra. Například společnost Pan American Silver, jeden z největších světových těžařů stříbra, podepsala tento rok smlouvu k průzkumu a rozvoji projektu Sandra-Escobar v mexickém státě Durango.

Zdroj: bnamericas.com
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí