Mexický prezident slíbil rozjet Mayský vlak do roku 2023

Mayský vlak ujede na vzdálenost přibližně 1500 km a projede mexickými státy Chiapas, Tabasco, Campeche, Yucatán a Quintana Roo.

Tento vlak pomůže lidem zlepšit kvalitu života, poslouží v péči o životní prostředí a napomůže nastartovat udržitelný rozvoj.

Ilustrační fotografie

Navzdory právním sporům, které brání mexické vládě pokračovat ve výstavbě páté části Mayského vlaku ve státě Quintana Roo, prezident Andrés Manuel López Obrador slíbil, že do roku 2023 dokončí 1500 km železnice.

Vláda zatím nevyřešila právní rozepře ohledně páté části projektu propojení měst Cancún a Tulum ve státě Quintana Roo. Koncem května okresní soudce ve státě Yucatán nařídil definitivní pozastavení jižní části úseku vlaku, který vede asi 60 km od města Tulum do Playa del Carmen. Rozepře se týkají získání povolení k ochraně životního prostředí.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Mexický prezident López Obrador si v červenci prohlédl stavbu vlaku z Palenque ve státě Chiapas do Méridy ve státě Yucatán. Uvedl, že úsek z Méridy do Cancúnu v Quintana Roo, který zahrnuje také úsek čtyři, vedoucí 257 km z Izamalu na letiště v Cancúnu, byl z 50 % dokončen. To je poprvé, kdy úřad poskytuje procentuální dokončení části Mayského vlaku a naznačuje, že vláda by mohla dosáhnout svého cíle do roku 2023.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí