Mexický přístav Coatzacoalcos bude mít nový kontejnerový terminál

Byla zahájena tři výběrová řízení na výstavbu nového kontejnerového terminálu, které mají přinést zlepšení životního prostředí. Výsledky by měly být známé do konce tohoto roku.

Areál určený k výstavbě terminálu byl darován v roce 2019 státní ropnou společností Pemex. Výběrové řízení zahrnují za prvé studii mechaniky půdy pro návrh, stavbu a vybavení terminálu. Dále pak zahrnují znalecký posudek na již provedenou analýzu pro první etapu terminálu a poslední výběrové řízení je na environmentální studii.

Ilustrační fotografie | sattahipbeach / Shutterstock.com

Výstavba kontejnerového terminálu je součástí 2. etapy projektu infrastruktury v oblasti laguny Pajaritos v celkové hodnotě devět miliard pesos (452 milionů amerických dolarů). Zahrnuje 300 km dlouhý železniční koridor podél šíje Tehuantepec v hodnotě 20 miliard pesos, který spojuje Coatzacoalcos a přístav Salinas Cruz ve státě Oaxaca na pobřeží Tichého oceánu.

Plán výstavby terminálu probíhá již od roku 2008, kdy byla zahájená první fáze projektu. Druhá fáze projektu pokročila již pod správou aktuálního mexického prezidenta, Andrése Manuela Lópeze Obradora.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí