Zdroj: CzechTrade

Mexický stavební sektor dosáhne v roce 2023 vrcholu produkce

Stavebnictví zaznamenalo největší nárůst produkce letos v dubnu v důsledku snahy mexického prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora, jehož šestileté funkční období končí v září příštího roku, dokončit projekty před koncem jeho funkce.

Průzkum produkce statistické agentury Inegi u stavebních firem vykázal v dubnu měsíční růst o 1,8 % po poklesu o 1,1 % zaznamenaném v březnu. Z meziročního srovnání vyplývá, že stavební aktivita vzrostla o 7,8 %, což představuje jeden z nejlepších výsledků od začátku zpomalování sektoru v důsledku pandemie covidu-19 na začátku roku 2020.

Ilustrační fotografie

Federální vláda již nezadává důležité projekty, ale několik prací postupuje, protože prezident slíbil, že dokončí všechny své projekty před odchodem z úřadu. Mezi nimi je Mayský vlak, který spojí pět států v jihovýchodní oblasti Mexika prostřednictvím 1 500 km dlouhé železnice.

Stavebnictví představovalo v dubnu letošního roku 44,9 % produkce odvětví, dále inženýrské stavby (42,7 %) a specializované stavební práce (12,4 %). Státy, které vedly v číslech, byly Nuevo León a Jalisco, každý s 8,1 %. Následují Tabasco (6,7 %), Quintana Roo (6,6 %) a Campeche a Chihuahua (po 5,5 %).

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály

Doporučujeme