Zdroj: CzechTrade

Mexico City vymění staré taxi vozy za elektromobily

Mexico City ve spolupráci s Rozvojou bankou Spolkové republiky Německo připravují program dotací pro taxikáře na výměnu starých automobilů za elektromobily.

Ministerstvo dopravy a Nacional Financiera podepsaly dohodu o výměně taxíků starších 10 let za elektrické a hybridní automobily. Do projektu je zapojena i Rozvojová banka Spolkové republiky Německo, která poskytne velkou část finančních prostředků. Zbylá část bude hrazena ministerstvem dopravy.

Ilustrační fotografie

Zahájení programu je plánováno na rok 2023. Individuální dotace by se měly pohybovat v rozmezí 135 000 až 180 000 pesos. Dotace se budou týkat pouze elektromobilů nebo hybridních automobilů. Podobný program fungoval již v roce 2021, kdy se podařilo částečně zafinancovat výměnu až 221 vozidel.

Mexico City se potýká s velkou mírou znečištění, s čímž se snaží dlouhodobě různými formami bojovat. Nechystá se tedy podporovat pouze výměnu taxíku, ale také prostředky městské hromadné dopravy. Odhaduje se, že do konce roku 2022 by se mohlo podařit vyměnit skoro 1500 mikrobusů.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: Bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí