Mexická banka hledá IT talenty pro vývoj aplikace na pomoc malým obchodům prodávat s donáškou do domu

BBVA Next Technologies, jež je společností specializovanou na vývoj softwarů, zahajuje výzvu Tech4Change. Iniciativa je otevřena pro širokou veřejnost za účelem najít externí spolupracovníky, kteří chtějí přispět k vývoji dvou technologických řešení v souvislosti s aktuální hygienickou situací.

Příštích 15 dní je určeno k tomu, aby se ti, kdo mají nápady na vývoj technologických řešení pro malé obchody, přihlásili do výzvy Tech4Change. Projekt bude řešit některé problémy, kterým mexická společnost i ekonomika čelí: jedna platforma je určena k usnadnění obchodům prodávat s donáškou do domu a druhá aplikace je určena k eliminaci čekání ve frontách v obchodech, které jsou ještě otevřeny.
V případě „objednávek na dálku“ se jedná o vytvoření platformy, která podporuje logistiku, platební brány i přijímání online objednávek u malých obchodů jako jsou mini markety, zelináři, trhy nebo lékárny, které v současné době nemají vybudovanou nezbytnou on-line infrastrukturu.
Další iniciativou je „Obchod bez čekání“, která se snaží vytvořit aplikaci, která uživatelům umožní kontrolovat obsazenost obchodů, které se nacházejí nejblíže k jejich domovům, jako jsou supermarkety, lékárny a jiné obchody se základními potřebami. Účelem je zabránění hromadění se ve frontách, a tím snížení expozice zákazníků s případnými nakaženými. Chce-li se zájemce účastnit Tech4Change, je potřeba se pouze na webové stránce BBVA Next Technologies připojit k týmu iniciativy, v níž se domnívá, že může přispět svými znalostmi a zkušenostmi.

Vypracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Financiero

Pravidelné novinky e-mailem