Kimberly-Clark de México podporuje boj s covidem-19 darem produktů

Společnost Kimberly-Clark de México zveřejnila projekty na podporu boje proti covidu-19 v Mexiku.

Jednou z iniciativ, ke kterým se společnost připojila, je fond #EntrelazandoMéxico (#SpojujemeMexiko) vytvořený mexickým startupem PYMO, založeným během zemětřesení v roce 2017, s cílem vytvořit společenskou odezvu prostřednictvím moderní technologie.
Financování této iniciativy umožní společnosti Kimberly-Clark de México poskytnout sanitační a ochranné výrobky deseti nemocnicím s největší potřebou vytvoření zásob i rychlého dodání těchto výrobků.
V první fázi budou prostředky z fondu použity na nákup zdravotnického ochranného materiálu, zejména roušek, respirátorů N95, rukavic, ochranných brýlí a obleků. Kimberly-Clark rovněž vyčlenila speciální tým i výrobní proces a zahájila počáteční výrobu nejméně tří milionů roušek.
Kromě toho prostřednictvím své značky Escudo Antibacterial věnovala organizacím jako je Mexický Červený kříž (Cruz Roja Mexicana), Mexické sociální zabezpečení (Instituto Mexicano del Seguro Social, IMSS), Národní podpůrné středisko pro epidemiologické případy a katastrofy (Centro Nacional de Apoyo para Contingencias Epidemiológicas y Desastres, Cenaced) a Dětský fond OSN (Fondo de las Naciones Unidas para la Infancia, Unicef) více než 1 milion tuhého mýdla, 12 tun antibakteriálního gelu a 14 tun tekutého mýdla na ruce. Kimberly-Clark de México podporuje také různé asociace dodávkou základních potřeb jako je toaletní papír či plenky.

Vypracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Financiero

Pravidelné novinky e-mailem