Zdroj: CzechTrade

Mexiko letos zahájí stavbu tří důležitých dopravních projektů

Projekty přispějí ke zlepšení městské mobility v hlavních městech tří nejlidnatějších mexických států.

Jde o výstavbu lanovek v hlavním městě Ciudad de México, nové linky metra v Monterrey a městský kolejový systém v Guadalajaře. Očekává se, že by tyto nové projekty mohly být uvedeny do provozu v roce 2023, 2024 a 2027.

Ilustrační fotografie

Tendr na výstavbu lanovek v hlavním městě byl přidělen rakouské firmě Doppelmayr a mexické Gami Ingeniería e Instalaciones. Projekt má hodnotu 112 milionů dolarů a jeho výstavba má započít v říjnu a dokončena má být v prosinci roku 2023. Lanovka má propojit centrum města park Chapultepec s okolními částmi.

Portugalská firma Mota-Engil ve spojení s čínskou firmou CRRC vyhrály výstavbu nových linek metra v hlavním městě státu Nuevo León Monterrey v hodnotě 129 milionů dolarů. Stavební práce 34 km dlouhých linek metra mají započít již v říjnu a mají být dokončeny v roce 2027.

Český dodavatel uspěl v prestižním CERNu. Co tam firmy Arbyd dodala?

Firma Mota-Engil se účastnila také tendru na výstavbu městského kolejového systému v Gaudalajaře, jeho výherce ovšem bude znám až později v říjnu. Konstrukce je zatím naplánována na 22 měsíců a má vyjít na 100 milionů dolarů. S 21 km dlouhou dráhou a 8 novými stanicemi má projekt propojit Guadalajaru s jejími periferiemi. Tato výstavba má rovněž započít ještě tento rok.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko
Zdroj: Bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí