Mexiko obnoví projekt na úpravu vody v hodnotě 500 milionů USD

Výstavba velkého vodního projektu Agua Saludable para La Laguna je po překonání všech právních překážek připravena k realizaci.

Projekt „Agua Saludable para La Laguna“ byl zahájen v roce 2019. Jeho cílem je dodat pitnou vodu 1,6 milionu obyvatel městské části Lagunera Comarca, tvořené devíti obcemi v mexických státech Durango a Coahuila. Realizace vodního projektu byla tento rok kvůli překážkám pozastavena.

Oponenti tvrdili, že tato iniciativa by poškodila jádro kaňonu Fernández, chráněné oblasti nacházející se v obcích Lerdo a Cuencamé v Durangu. Tato stížnost byla nyní zamítnuta, jelikož projekt bude realizován na břehu kanálu San Jacinto, který již byl ovlivněn lidskou činností.

Projekt je tak nyní připraven k realizaci. Současně byla obnovena tři výběrová řízení v programu, která zahrnují čerpací stanici, úpravnu vody a 35 km gravitačních potrubí. Projekt dále vyžaduje přehradní hráz, téměř 12 km tlakového vedení, dálkové potrubí pro každý systém a dvě regulační nádrže pro zásobování vodou.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí