Zdroj: CzechTrade

Mexiko otevřelo největší solární elektrárnu v Latinské Americe

Na severu Mexika, ve státě Sonora, byla otevřena solární elektrárna, která má elektřinou zásobovat velkou část severu země. Má jít příkladem zbytku země ve využívání obnovitelných zdrojů.

V mexickém státě Sonora, který leží u hranice se Spojenými státy, proběhlo slavnostní otevření nové solární elektrárny, která má být největší solární elektrárnou v Latinské Americe a sedmou největší na světě. Otevření proběhlo za přítomnosti mexického ministra zahraničí a více než 60 velvyslanců, včetně českého, Zdeňka Kubánka.

Ilustrační obrázek

Elektrárna o rozloze 2 000 hektarů bude uvedena do plného provozu v dubnu. V první fázi bude mít výrobní kapacitu až 120 megawattů. Očekává se, že postupně bude elektřinou zásobovat až 1,6 milionu odběratelů v severních státech Sonora, Chihuahua a Sinaloa. Umožní také sdílení elektřiny kabelem s poloostrovem Baja California, který je již tradičně odpojen od mexické národní sítě.

Projekt je součástí Plánu udržitelné energie Sonora, který vyhlásil mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Jeho součástí není jen solární energie, ale také těžba lithia. Nová elektrárna má být důležitou součástí přeměny státní energetické politiky a jít příkladem pro celou zemi.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Bnamericas.com

• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí