Zdroj: CzechTrade

Mexiko plánuje obnovit čtyři významné infrastrukturní projekty na severu země

Jedná se o logistický hub u mexického města Estrenada, železnici mezi Tijuanou a Playas de Rosario, meziměstský vlak mezi Tijuanou a Tecate, odsolovací stanici u Tijuany.

Guvernérka mexického státu Baja California oznámila, že by ráda obnovila čtyři pozastavené projekty, které počítají s rozvojem infrastruktury v tomto severním státě.

Ilustrační fotografie

Prvním z projektů je výstavba železnice mezi Tijuanou a Playas de Rosario za 187 milionů dolarů. Výstavba železnice o délce 21,6 km byla již v minulosti přiřčena firmě JECA Railways, práce ovšem stále nezapočaly. Dalším z projektů je rovněž výstavba železnice. V tomto případě se jedná o meziměstský vlak mezi Tijuanou a Tecate. I tento projekt již byl přidělen a nevykazuje známky pokroku.

Rovněž je v plánu výstavba nové odsolovací stanice poblíž Tijuany, jejíž projekt byl v roce 2020 zrušen. Původní projekt provázely kontroverze ohledně jeho ceny, nová vláda se snaží snížit výši potřebné investice, aby se projekt podařilo zrealizovat.

Za nejdůležitější z projektů, které se guvernérka snaží obnovit, považuje výstavbu logistického hubu u města Estrenada. Součástí má být nový přístav a železnice. Původně byl vyhlášen vítěz tendru na tento projekt již v roce 2008. Jeho výstavba ovšem nikdy nezapočala. V současné době se uvažuje o vytvoření státem vlastněné společnosti, která by přístav provozovala.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: BNamericas.com

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí

Doporučujeme