Mexiko plánuje rozvíjet projekty na trase Mayského vlaku

Mexiko zahájilo výběrové řízení na provedení realitních, městských, turistických a infrastrukturních projektů souvisejících s výstavbou Mayského vlaku.

Mayský vlak (Tren Maya) je rozestavěná meziměstská železnice v Mexiku, která povede přes státy Chiapas, Tabasco, Campeche, Yucatán a Quintana Roo. Fonatur, národní fond pro podporu cestovního ruchu, již dříve oznámil, že hodlá z 24 stanic na 1500 km dlouhé trase udělat centra rozvoje pro místní ekonomiku. Nyní fond plánuje vyvinout sérii studií a projektů, které doplní tuto železnici.

Studie by nejprve měly pomoci identifikovat, jestli budou práce prováděny prostřednictvím veřejných nebo soukromých investic nebo kombinací obou. Očekává se, že studie budou dokončeny do 11 měsíců po zadání zakázky.

Vítěz výběrového řízení bude také muset vypracovat sérii podnikatelských plánů, včetně čtyř doplňujících městských a realitních projektů, které již byly identifikovány pro centrum cestovního ruchu Cancun v Quintana Roo a hlavním městě státu Yucatan, Mérida. Čtyři projekty se nazývají Mérida Central, Mérida Teya, Cancún 2050 a letištní terminál Cancún.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí