Zdroj: CzechTrade

Mexiko plánuje začít s výrobou lithiových baterií

Díky zahraničním investicím Mexiko počítá se zahájením vlastní produkce lithiových baterií již koncem roku 2023. Mexiko se na tom dohodlo se svým největším obchodním partnerem USA.

Mexiko dojednalo investice do tohoto projektu s Jižní Koreou, Čínou a USA. Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador oznámil plán na rozvoj severního státu Sonora. Jeho součástí je výroba lithiových baterií pro elektromobily právě v této části Mexika. 

Ilustrační fotografie

V současné době se již nejedná pouze o plán prezidenta Lópeze Obradora, ale díky dojednaným zahraničním investicím začíná nabývat konkrétní podoby. USA a Mexiko se nyní dohodly na urychlení vybudování infrastruktury pro těžbu lithia a jeho následném zpracování. Předpokládá se, že Mexiko má jedny z největších nerostných zásob lithia na světě.

Mexiko sice stále ještě nemá projekty komerčního zpracování lithia, ale uzavření kontraktů s několika zahraničními firmami ho rozhodně posouvá blíže k tomuto cíli. Ty mají za úkol prozkoumat potenciální ložiska vhodná k těžbě. Hodnota lithia, které se nachází ve státě Sonora, přesahuje 600 miliard dolarů.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: Bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí