Mexiko připravuje tendr na stavbu železničního spojení mezi novým letištěm AIFA a Mexico City

Mexická vláda zatím nevypsala výběrové řízení na železniční spojení mezi mezinárodním letištěm Felipe Angeles (AIFA) v Estado de México a Mexico City, ale zajistila potřebné vlaky k zajištění tohoto provozu.

Pro projekt bude využito 10 nadbytečných vlaků nakoupených ve veřejné soutěži pro projekt vlakového spojení mezi Mexico City a hlavním městem státu Estado de México, Tolucou. Dle Ministerstva dopravy jsou vlaky kompatibilní s projektem železnice Lechería – AIFA. Tendr na projekt železničního spojení jako takového bude podle ministra dopravy Jorgeho Arganis Díaze vypsaný v brzké době. 

Ilustrační fotografie

V roce 2014 získalo konsorcium vedené španělským železničním operátorem CAF kontrakt v hodnotě 690 milionů eur (800 milionů USD) na dodávku 30 souprav s pěti vagóny, které budou schopny přepravit každý z nich 700 cestujících na trase z Mexico City do Tolucy. Tento projekt byl zahájen a podporován předchozí administrativou prezidenta Peña Niety. Zatím však není zcela dokončen.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Jelikož společnost CAF operuje na již existujícím vlakovém spojení mezi Mexico City a Cuautitlánem v Estado de México, tak i rozšíření linky směrem ze stanice Lechería k novému mezinárodnímu letišti bude mít na starost zmíněná společnost. Avizovaná investice do projektu byla zvýšená z původně plánovaných 615 milionů dolarů na jednu miliardu dolarů. Mexická vláda se na této investici bude podílet ze 49 %, zbytek investice bude financovat společnost CAF.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí