Společnost Repsol objevila nová ropná pole v hlubokých vodách Mexika

Španělská ropná společnost Repsol objevila dva zdroje ropy v hlubokých vodách Mexika. Nové zdroje se nachází v oblastech zvaných Polok-1 a Chinwol-1, které nalezneme v Bloku 29 Salinské pánve v jihovýchodní oblasti Mexického zálivu a na pobřeží států Veracruz a Tabasca.

Společnost ve svém prohlášení uvedla, že oba průzkumné vrty potvrzují oblast s velkým potenciálem čistého sloupce ropy vyššího než 200 a 150 metrů. Průzkumné vrty Polok-1 a Chinwol-1 byly dokončeny za kratší dobu, než původně společnost předpokládala, a zároveň i za nižší cenu. Vrty, jak na pevnině tak na moři, byly provedeny za nejvyšších bezpečnostních opatření a přísných hygienických standardů, aby se zabránilo případnému šíření covidu-19.
Konsorcium složené ze společnosti Repsol (30 %), PC Carigali Mexico Operations (28,33 %), Wintershall DEA (2 5%) a PTTEP Mexico E&P Limited (16,67 %) vyhodnotí všechna data získaná z provedených vrtů a připraví plán extrakce ropy, který bude do konce roku předložen Mexické národní komisi pro uhlovodíky (Comisión Nacional de Hidrocarburos de México, CNH) jakožto regulačnímu orgánu tohoto sektoru.
Tyto objevy potvrzují dosavadní závazek společnosti Repsol v Mexiku, kam firma v posledních dvou letech investovala více než 765 milionů dolarů a vytvořila více než 1800 přímých a nepřímých pracovních míst. Díky těmto nálezům letos Repsol dosáhl celkem šesti nových objevů uhlovodíků ve vrtech po celém světě, konkrétně v Mexiku, Spojených státech a Kolumbii, které představují celkové zdroje srovnatelné s více než 650 miliony barelů ropy. 

Vypracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Financiero

Pravidelné novinky e-mailem